Австралія не дала Голландії розслабитися

Оценить

Багато хто чекав легкої перемоги голландців у цьому матчі і навіть певної ротації складу «помаранчевих», мовляв, з австралійцями можна впоратися і зірками другого плану. Однак Луїс Ван Гал до суперника поставився серйозно і команду свою він знає краще, тому на Австралію вийшов абсолютно той же склад, який феєрично розніс Іспанію.

Але це, як з’ясувалося, зовсім не означало розносу Австралії з перших же хвилин. Все-таки, матчі з іспанцями і австралійцями — це, в принципі, різні історії. Крім того, помаранчева команда ще повинна була переварити свою неймовірну перемогу над Іспанією і несподівано навалилися статус «претендента на все що завгодно».

Перший тайм проходив без моментів і без явної переваги голландців, поки Ар’єн Роббен не забив свій третій гол на турнірі. Вийшло все здорово, Арьєн обзавівся м’ячем майже в центрі поля і побіг до воріт. Передачу можна і не віддавати, якщо ти біжиш, як Роббен. Та й наявність навколо захисників не грає особливої ​​ролі, є вони чи ні, все одно перешкодити не встигнуть. Арьєн просто біжить і забиває. Вбіг до штрафного і послав м’яч лівою повз воротаря.

Але це не було початком розгрому. Вже через хвилину австралійці спорудили вражаючий відповідь. Навіс в штрафну і 34-річний Тім Кехілл забив один з найкрасивіших м’ячів цього турніру, зльоту пробив лівою під поперечину. Приголомшливий гол, який довів, що без Тіма Австралії і раніше нікуди.

Голландці незабаром могли знову вийти вперед, але Флаар після стандарту пробив головою трохи неточно. У австралійців, втім, були більш яскраві моменти до перерви. Спочатку Марк Брешиано, ще один австралійський ветеран, отримав чудовий пас праворуч, але пробив зовсім не так здорово, як Кехілл — послав м’яч над поперечиною. Потім після стандарту у центрі штрафного з м’ячем зустрівся захисник Спірановіч, але техніки для тлумачного удару йому не вистачило.

У першому таймі обидві команди досить підзарядилися і другий тайм почався енергійно. Лекі забиває з порушенням правил, Ван Персі отримує жовту, яка б означала для нього пропуск наступної гри, Снейдер сильно б’є з-за штрафної — воротар тягне м’яч.

Далі — більше. Бозаніч опинився з м’ячем на лівому фланзі, прострілив і потрапив в решту за спиною руку Янмаата. Суддя частку секунди подумав і дав пенальті, після чого Единак ​​вивів Австралію вперед.

А відразу після гола і голландської обрізки австралійці провели ще одну веселу контратаку, але тільки пас у Кехілла вийшов занадто на хід. У підсумку момент вийшов зовсім не такий, яким міг би бути.

Пропусти Нідерланди третій гол, можливо, це був би для них кінець. Хоча необов’язково. Ну а з рахунку 1:2 вони зіскочили досить швидко. Що вийшов в кінці першого тайму на заміну Мемфіс Депа віддав пас на Ван Персі і Робін блискуче розібрався у штрафному, відзначившись слідом за Роббеном третім голом на ЧС.

Але гра все-таки була далеко не рядовий і австралійці ледь не вийшли вперед знову. Після чергової помилки захисника ОУР опинився на ударній позиції в штрафній. Чомусь замість удару він потужно прострілив на Лекі і від грудей Метью м’яч теж ледь не залетів у ворота, але воротар впорався.

І одразу за цим послідував гол в інші ворота, все за правилами. Депа, забивав минулої осені через штрафний в Одесі за «ПСВ», на цей раз аналогічно відзначився в Бразилії, дуже здорово пробив юний вінгер, вивернув м’яч максимально незручно для голкіпера.

До самого кінця футбол залишався веселим, іншим він вже бути не міг. Хоча у австралійців сили закінчувалися, вони, загалом-то, мали свої шанси, були стандарти, наприклад. Ну а голландці грали приблизно, як наприкінці зустрічі з Іспанією, створювали багато моментів, але вже більше не забивали. Самий хороший шанс був у Де Йонга, який бив з меж штрафного після откідкі Ван Персі, ну і сам Робін в одному епізоді ефектно закидав м’яч з гострого кута у дальню дев’ятку, хоч бив з не зльоту, але нагадав епізод все той же гол Ван Бастена . Якщо Ван Персі буде продовжувати в Бразилії в тому ж дусі, то обов’язково заб’є як знаменитий попередник. Хоча і його іспанський гол вже в історії.

Отже, хоч і помучившись, голландці добилися другої перемоги і навряд чи якісь сили завадять їм потрапити в наступний раунд. Голландія повністю заслужила свій успіх, хоча обрізки захисників насторожують, як і взагалі кількість моментів збірної Австралії.