Бекхем завершив кар’єру чемпіоном США

• Група vkontakte:

«Лос-Анджелес Гелаксі» вдруге поспіль став чемпіоном MLS, як і рік тому обігравши у фіналі «Х’юстон Динамо». Цей матч став останнім у складі каліфорнійської команди для 37-річного півзахисника Девіда Бекхема.

У суботу завершився сезон в MLS. Чемпіоном ліги вдруге поспіль став «Лос-Анджелес Гелаксі», здобувши вольову перемогу над «Х’юстон Динамо». На гол Калена Карра в кінці першого тайму каліфорнійці відповіли трьома забитими м’ячами після перерви.

Фінал однозначно проходив під знаком прийдешнього відходу з «Лос-Анджелеса» головною зірки ліги Девіда Бекхема. Англійська хавбек заявив про прийдешнє розставання відразу після перемоги в півфінальному протистоянні з «Сіетлом», підігрів і без того чималий інтерес до вирішального матчу.

Суботній поєдинок розпочався атаками «Х’юстону», який мав намір, незважаючи ні на що, взяти реванш за поразку річної давнини. Тоді у фіналі «Лос-Анджелес» виграв завдяки єдиному голу Лендона Донована. На цей раз «динамо» могло забити вже на другій хвилині, але Джош Саундерс впорався з підступним крученим ударом Рікардо Кларка.

«Гелаксі» відповів приголомшливою контратакою.

Бекхем 50-метровим пасом кинув у фланговий прорив Роббі Кіна, ірландець виклав м’яч на Донована, але той промахнувся мимо порожнього кута із забійної позиції.

Через кілька хвилин спалахували вже Майк Мегі. Після відмінного навісу Бекхема зі штрафного у воротарський півзахисник не зміг як слід прикластися до м’яча.

Під кінець першого тайму активізувався «Х’юстон». Кофі Саркоді, технічно разделавшись з опонентом, вискочив праворуч на ворота, але його ребус Саундерс розгадав. А от коли на 44-й хвилині Кален Карр прийняв м’яч на межі офсайду і пробив у ближній кут, голкіпер «Гелаксі» спалахували. Таким чином, на перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь «Динамо».

Полсен перерви підбадьорені в роздягальні «Лос-Анджелес» кинувся на штурм чужих воріт, і вже через три хвилини Роббі Кін Отпрвить м’яч у сітку. Як виявилося, з офсайду. Але наступальний порив не зів’яв і досить швидко втілився-таки в гол. Бекхем ледь не став автором «сухого листа», але його підступний удар з кутового воротар Толлі Холл не проспав.

Бекхем сам підібрав «відскік» і відпасував на Шона Франкліна, який швиденько знайшов передачею Жуніньо. Після високого навісу бразильця Омар Гонсалес невідпорно пробив головою у боротьбі з двома суперниками — 1:1.

Незабаром суддя Сільвіу Петреску свиснув вельми сумнівний фол в атаці Гонсалесу, але в наступному моменті караючий перст арбітра вказав уже на 11-метрову позначку — Кларк при обороні воріт підставив під летить м’яч руку. Донован реалізував пенальті, немов писав параграф для підручника — 2:1.

Футболісти «Х’юстона» чесно спробували врятувати гру, але їх випадам не вистачало точності. А під кінець матчу Кін вирвався один на один і був збитий Холом. Жовта картка, пенальті, і сам постраждалий вніс своє ім’я в протокол — 3:1.

Бекхем ж до того часу покинув гру, під грім оплесків поступившись місцем на полі Марсело Сарвасу.

«Лос-Анджелес» став чемпіоном ліги вдруге поспіль, а всього на його рахунку чотири подібних титулу. Бекхем ж зізнався, що щасливий, але не без відтінку смутку. «Це особливий момент — здобути перемогу у фіналі чемпіонату, особливо перед своїми уболівальниками, — цитує англійця Sky Sports. — Сьогодні чудовий день. Але мені сумно — це місце було і буде особливим для мене. Я не зіграю тут більше, але я продовжу просувати лігу і футбол в цій країні. Я буду брати участь у розвитку ліги, і мій вклад не зменшиться в порівнянні з попередніми роками ».