Ліга чемпіонів: «Шахтар» вдома зіграє з «Ювентусом»

• Група vkontakte:

«Шахтар» гарантував собі путівку в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА достроково, а «Ювентусу» для виходу в плей-офф достатньо зіграти в Донецьку внічию.

Нічия чи перемога в Донецьку забезпечить «Ювентусу» місце в 1/8 фіналу і одночасно позбавить цього діючого переможця турніру «Челсі».

Якщо ж лондонці не наберуть максимум очок у зустрічі з «Нордшелланд», туринці можуть навіть дозволити собі поразку. «Шахтар» у разі нічиєї забезпечить собі перше місце в групі.

Безпрограшна серія «Ювентуса» в єврокубках складає 15 матчів. Остання поразка туринцям завдав «Фулхем» (1:4) в 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА-2009/10.

Розгромивши в п’ятому турі «Нордшелланд» з рахунком 5:2, підопічні Мірчі Луческу гарантували собі путівку в 1/8 фіналу достроково. Це всього другий вихід «Шахтаря» у плей-офф, а у груповому етапі донеччани грають вже у восьмий раз.

«Ювентус» в останньому матчі забив три м’ячі у ворота «Челсі» і обійшов лондонців у турнірній таблиці, піднявшись на друге місце.

«Шахтар» був дуже близький до перемоги над «Ювентусом» у другому турі, коли туринці приймали перший єврокубковий матч на своєму новому стадіоні. Алекс Тейшейра в середині першого тайму вивів гостей вперед, проте «Ювентус» зусиллями Леонардо Бонуччі всього дві хвилини потому відновив рівновагу.

«Шахтар» почав боротьбу на груповому етапі з домашньої перемоги над «Нордшелланд» (2:0), після чого в Донецьку також був битий «Челсі» (2:1).

«Ювентус» у двох виїзних матчах поточного розіграшу Ліги чемпіонів незмінно пропускав першим, але в підсумку домагався нічиїх. На «Стемфорд Брідж» туринці відіграли дефіцит у два м’ячі, а в гостьовій зустрічі з «Нордшелланд» очко «старої синьйори» під саму завісу приніс Мірко Вучиніч. Це продовжило серію туринців до дев’яти єврокубкових нічиїх поспіль, але розгром чемпіонів Данії в четвертому турі (4:0) її перервав.

До другого туру суперники зустрічалися лише раз — у третьому колі Кубку УЕФА-1976/77 «Ювентус» переміг вдома з рахунком 3:0, що зумовило результат протистояння. Поєдинок у в Донецьку завершився мінімальною перемогою господарів.

Домашня перемога 1976 року була єдиним успіхом «Шахтаря» в перших 11 матчах проти італійських клубів. Другий перемоги гірники чекали до 2006 року, коли з рахунком 1:0 в Донецьку була бита «Рома».

Туринці двічі перетиналися у Лізі чемпіонів з іншим українським клубом — київським «Динамо». У чвертьфіналі ЛЧ-1997/98 «Юве» задовольнявся вдома нічиєю (1:1), зате з рахунком 4:1 розгромив суперника на виїзді. Команди зустрілися знову через п’ять років на груповому етапі, де «Ювентус» переміг вдома (5:0) і в гостях (2:1).