Металіст не зміг обіграти ПАОК

Оценить

Команда Мирона Маркевича виходить в плей-офф Ліги чемпіонів і чекає в гості європейський гранд.

Такі матчі по такій грі багатьма кваліфікованими фахівцями часто прирівнюються до поразки. Це як боксерський поєдинок, де стоїть лише дати собі слабинку — у момент ти опинишся на підлозі рингу, вмиваючись кров’ю. На щастя, доля поки що прихильна до «Металісту». Була вона прихильна в першому таймі матчу в Салоніках, повернулась вона особою до команди Мирона Маркевича і в Харкові.

«Металіст» зумів за сумою двох зустрічей пройти команду, яка далеко не відповідала рівню найпрестижнішого європейського турніру. Команда, яка показала себе дуже молодий, незіграної, беззубою, якщо хочете, командою без належного досвіду. Насилу, насилу вона була пройдена, але вже у п’ятницю українському клубу належить дізнатися свого чергового суперника, який, впевнений, не дасть настільки вальяжно відчувати себе футболістам «Металіста».

Лондонський «Арсенал», французький «Ліон», італійський «Мілан», грізний німецький «Шальке» і міцний «Зеніт» — це ті команди, з однією з яких належить зіграти харків’янам в кінці серпня, і для того, щоб щось змінити на краще в грі своєї команди у Мирона Маркевича залишається вкрай мало часу.

Звичайно, завжди можна відкласти провину за невдалий результат на навколофутбольні фактори, яким напередодні поєдинку багато хто називав Лозаннський вердикт Спортивного арбітражного суду. Але скажіть мені, видно було по грі «Малаги» минулого сезону, що ця команда стоїть на межі зникнення, а футболістам іспанського клубу не виплачуються преміальні, не кажучи вже про дискваліфікацію клубу з єврокубків? Хіба не ця чудова команда Ману Пеллегріні лише дивом не пройшла до півфіналу Ліги чемпіонів? ..

Перший тайм поєдинку у проти ПАОКа не обіцяв нічого поганого харків’янам. Гості не організували жодної небезпечної атаки, та що там, вони в деяких моментах навіть м’яч толком не могли прийняти, не кажучи вже про те, щоб передачу віддати. Гравці «Металіста», мабуть, відчувши вседозволеність, не поспішаючи йшли вперед і мали мінімальну кількість моментів для взяття воріт.

Спочатку Хосе Соса, отримавши пас з глибини, на лівому краю штрафного, як у дитячо-юнацькій школі, прибрав на замаху захисника і повинен був відправляти м’яч у незахищений голкіпером дальній кут, однак послав снаряд на трибуну. Другий гольовий момент виник біля воріт ПАОКа вже ближче до кінцівки першого тайму, коли подача зі штрафного знайшла в штрафній суперника голову Дієго Соуза, але той фактично з лінії воротарського послав м’яч поруч зі штангою.

Другий тайм розпочався і зовсім сумніше. Попереду нападники «Металіста» не могли виграти боротьбу у рослих захисників і стало ясно, що головна надія в матчі буде на дальні удари. Один з таких видався непомітного на перший погляд Себастьяну Бланко, який змістився до центру і пробив у лівий від голкіпера кут — 1:0. Після цього футболісти команди Маркевича розслабилися остаточно.

Відповідь випад гостей не змусив себе чекати. Провал на лівому фланзі оборони привів до подачі в штрафну Дишленковича, нервово провів поєдинок, і Томаш Нецид, опинившись на самоті, відправив м’яч у правий кут воріт Володимира — 1:1. Дали шанс забити захисники «Металіста» Нецид і п’ять хвилин по тому, але на цей раз екс-гравець московського ЦСКА не зміг головою переграти Дишленковича, пославши м’яч недалеко від лівої штанги воріт.

Об’єктивну оцінку минулого матчу міг дати вираз обличчя після фінального свистка Мирона Маркевича, від якого рідко можна побачити палітру емоцій.

За матеріалами: sport.ua