Як захистити свої права при пошкодженні товару в магазині

Як захистити свої права при пошкодженні товару в магазині
Оценить

Напевно, кожна людина хоч раз стикався з ситуацією пошкодження будь-якого товару в магазині. Але як діяти, якщо, наприклад, розбита дорога пляшка вина, або ви зачепили телевізор на вітрині, і він впав. Чи знаєте ви, дорогі читачі, які у вас є права в таких випадках? І які дії повинні робити ви і співробітники магазину? Даний матеріал допоможе вам відповісти на ці питання.

Юлія Божко, партнер Юридичної компанії «Закон Перемоги», адвокат для UBR.UA

У подібних ситуаціях рішення проблеми залежить від того, чи був товар пошкоджений випадково або спеціально. У першому випадку Закон — на стороні споживача. У разі ж, якщо покупець навмисно пошкодив товар, магазин дійсно має право вимагати відшкодування заподіяної шкоди.

Так, згідно зі ст. 323 Цивільного кодексу України (далі — ЦК України) ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ч. 1 ст. 668 ЦК України ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження (псування) товару переходить до покупця з моменту передання йому товару, якщо інше не встановлено договором або законом.

Нормами ст. 1166 ЦК України передбачено, що збиток, заподіяний майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка його заподіяв. При цьому особа, яка заподіяла шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з його вини.

Таким чином, кожен випадок треба розглядати окремо з позиції наявності у покупця умислу на пошкодження товару.

У разі ненавмисного пошкодження в магазині будь-якого товару незалежно від його вартості покупець не зобов’язаний за нього платити, оскільки весь ризик такого пошкодження до моменту оплати товару і його передачі покупцеві лежить на продавці (магазині).

Обов’язок заплатити за пошкоджений товар виникає у покупця тільки в тому випадку, якщо товар був ним пошкоджений навмисно. Однак магазину необхідно буде довести, що в цьому випадку існує вина покупця (свідки, записи камер відеоспостереження і т.п.).

Якщо покупець випадково розбив або пошкодив небудь товар в магазині, в першу чергу необхідно викликати представника адміністрації магазину і пояснити ситуацію. Якщо представник магазину все ж наполягає на оплаті покупцем пошкодженого товару, то необхідно послатися на вищевказані норми ЦК України.

Крім того, на свій захист покупець також може посилатися на п. 2 ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів», згідно з якою продавець зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції. Забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту.

Згідно з пунктами 1, 4, 5 ст. 19 цього ж Закону заборонена нечесна підприємницька практика і агресивна діяльність. Агресивною вважається підприємницька практика, яка фактично містить елементи примусу, докучання або неналежного впливу та істотно впливає чи може впливати на свободу вибору або поведінку споживача стосовно придбання продукції. Як агресивні забороняються, в тому числі, такі форми підприємницької практики як створення враження, що споживач не може залишити приміщення продавця (виконавця) без укладення договору або здійснення оплати, а також вимога оплати продукції, наданої продавцем (виконавцем), якщо споживач не давав прямої і недвозначної згоди на її придбання.

Також необхідно пам’ятати, що адміністрація магазину не може змусити покупця заплатити за пошкоджений товар «на місці», а може тільки зафіксувати факт заподіяння шкоди (наприклад, шляхом складання відповідного акта). Будь-які виплати у разі відмови покупця добровільно відшкодувати збиток повинні здійснюватися на підставі відповідного рішення суду про стягнення з винної особи заподіяної магазину збитку.

Якщо після всіх цих аргументів покупця все одно продовжують змушувати платити за пошкоджений товар і відмовляються складати акт і фіксувати ситуацію на місці, необхідно телефонувати в міліцію. Оскільки випадково пошкоджений товар не був вибором покупця, останній і не зобов’язаний за нього платити, тим більше, якщо він не винен в його пошкодженні. А будь-які дії адміністрації магазину з примусу оплати покупцем випадково пошкодженого товару є незаконними.

При написанні статті використано матеріали: ubr.ua

Рекомендуємо

Новини автора: Dimokk